body en beauty

Zonbescherming: waarom is het nodig?

Zonbescherming: waarom is het nodig?

De zon neemt toe in kracht en hoe ga je daarmee om? Wat doet het met je huid? En met je gemoed? Het is belangrijk te weten dat het achterhaald is dat je tussen 12 en 15u uit de zon moet, dan staat juist de zon op z’n hoogst en is er de mogelijkheid om vitamine D  op te doen. Op dit tijdstip is jouw schaduw korter dan je lichaam daaraan kan je zien dat het mogelijk is vitamine D op te doen. Je huid is in staat de UVB uit de zon om te zetten naar vitamine D.

Zonbescherming

’s morgens en eind van de middag is de UVB vrijwel niet aanwezig en alleen de schadelijke UVA. Ga dus juíst tussen 12 en 15u onbeschermd in de zon en ontbloot ongeveer 80% van je lichaam, als je blank bent maximaal 20 min als je donker bent toch zeker 30 min. Als je daarna wilt blijven liggen dan ga je bescherming smeren.

Dit is er natuurlijk in vele soorten, belangrijk is dat er stoffen in zitten die het licht kunnen weerkaatsen waardoor je huid optimaal beschermt is. Dit is bijvoorbeeld zinkoxide en titaniumdioxide. Deze ingrediënten zijn in staat het UV licht te weerkaatsen. De sunblock van Rejuvi bevat deze stoffen en is niet vet op de huid daarom uitermate geschikt voor dagelijks gebruik op de gezichtshuid ook bij Acné en ook verkrijgbaar met een tintje waardoor het de huid mooi egaal maakt van vlekjes en oneffenheden. Het voorkomt vlekken als gevolg van littekens en pigmentvlekken en uiteraard verbranding van de huid.

Huidveroudering tegengaan

Als je huidveroudering wilt tegen gaan is het raadzaam je gezicht iedere dag in te smeren en het onbeschermd zonnen alleen voor je lichaam toe te staan. Een mooie aanvulling hierop is de vitamine C van  Rejuvi met hyaluronzuur, dit product versterkt de werking van de sunblock maar geeft je huid ook meer weerstand en sneller herstel bij vlekjes of beschadiging. Het verminderd fijne lijntjes en kan zelfs rond de ogen gebruikt worden. het hyaluronzuur zorgt voor optimale hydratatie.

Bescherm je lichaam!

Om je lichaam te beschermen is het belangrijk te weten hoe gevoelig en kwetsbaar jouw huid reageert op de zon.  Als je snel verbrand kan je het beste altijd een hoge factor smeren maar voor iedereen die een blanke huid heeft is factor 15 tot 20 wel minimaal. Hoe weet je nou of een product met een factor goed is? Het ene merk heeft factor 30 die minder goed beschermt dan de factor 30 van het andere merk, dit heeft weer te maken met de ingrediënten in zo’n product. Zitten er stoffen in die kunnen weerkaatsen en verzorgt het nog enigzins je opperhuid. Ik spreek dan ook liever van low, medium en high protection om producten beter te kunnen rangschikken naar sterkte en werking.

Vaak is het zo dat zonbescherming voor kinderen de minste ‘troep’ bevatten. En de producten van Sothys die wij adviseren voor het lichaam bevatten reflecterende ingrediënten en verzorgen en hydrateren de opperhuid tegen uitdrogen. Want ja, helaas de zon zorgt ook dat je huid uitdroogt en dat huidveroudering sneller gaat.

Maar vergeet niet dat wij ook blij worden van de zon en dat je ontspant als de zon even op je huid schijnt dus laten we vooral de positieve effecten pakken. Verder kan je van binnenuit ook werken aan je UV filter. Als je voldoende vitamine D slikt heb je al een natuurlijke filter en weerstand tegen de zon en zal je minder snel verbranden of zonneallergie krijgen. Balance en Protect van LavieSage geven de optimale bescherming aan de huid van binnenuit en Protect bevat voldoende vitamine D om deze bescherming te krijgen evt slik je nog XtraCenD3 van LavieSage erbij voor een hogere dosis vitamine D en Vitamine C om de huid meer weerstand te geven.  

Deel dit bericht op:

Lees ook

Schurende bovenbenen: zo kom je ervanaf

Dankzij cryolipolyse heb jij deze zomer geen last meer van schurende bovenbenen als je een jurkje draagt. Je leest er hier alles over.

Lees verder

Het acnedossier: acne door luchtvervuiling

Wist je dat luchtvervuiling een grote invloed kan hebben op je acne en huidgezondheid? Ontdek wat vervuiling doet met je huid en hoe je deze kunt beschermen!

Lees verder

Littekens behandelen met microneedling

Ontdek hoe microneedling kan helpen om littekens te verzachten en je huid weer glad te maken. Lees alles over de behandeling en waar je op moet letten!

Lees verder

‘Hoe kies ik de juiste PMU-specialist?’

Bij het kiezen van de juiste PMU-specialist voor jou zijn er verschillende factoren om rekening mee te houden. Lees er alles over in dit artikel!

Lees verder

Alles over… microneedling en huidveroudering

Niemand ontkomt aan huidveroudering. Maar wist je dat het mogelijk is om het proces te vertragen? Microneedling biedt de oplossing. Lees er hier alles over!

Lees verder

Love handles: echt geen vrouwenprobleem!

Heb jij last van love handles? Dat kan voor veel onzekerheid en schaamte zorgen. Bij Body & Beauty bieden we cryolipolyse om jouw probleemzones aan te pakken. Lees meer!

Lees verder

De zon in met PMU? Kijk hiervoor uit!

Als de zon begint te schijnen, zijn er enkele belangrijke dingen waar je rekening mee moet houden om ervoor te zorgen dat je PMU er op zijn best uitziet en je huid gezond blijft.

Lees verder

Een slappe huid na gewichtsverlies tegengaan

Er zijn verschillende manieren om huidverslapping tegen te gaan, met radiofrequentie als een van de meest effectieve behandelmethoden. Lees meer!

Lees verder

Het acnedossier: waarom je je puistjes echt met rust moet laten

Het is zó verleidelijk: het witte kopje van je puistje even uitknijpen, of dat rode bultje eraf krabben en bedekken met concealer. In dit blog vertel ik je waarom je je puistjes echt met rust moet laten.

Lees verder

Ervaringen

Altijd alles wat Hilda doet is goed, dus elke behandeling. Wat Hilda ook uitmuntend kan is permanente make-up! Echt vakwerk, zo mooi! Buiten dit alles is het ook een ontzettend lieve vrouw!

- Carla Bogaard

Hoge mate van deskundigheid. Heel fijn voor lichaam en geest. Dankje Hilda.

- Bianca

Zeer goede behandeling mogen ondergaan in een goede en ontspannen sfeer. Uitstekende en nuttige informatie wat ze gaat doen en/of doet tijdens de behandelingen. Na deze ervaring ik kom er zeker vaker terug hoewel het voor een man niet zo vanzelfsprekend lijkt te zijn, nou ik ben er blij mee en ga de volgende keer voor de uitgebreidere behandeling.

- Jeroen van Staa

Geef een cadeautje!

Wil je iemand verwennen met een van de behandelingen bij Body & Beauty? Vraag dan nu gemakkelijk de cadeaubon aan.